obecnosc przyjaciela

Od urodzenia choruję na zanik mięśni szkieletowych. Aktualnie poruszam tylko prawą dłonią i samodzielnie nie jestem w stanie nawet przemieszczać się na wózku. Praktycznie we wszystkim potrzebuję wsparcia.

Na co dzień pomagają mi Rodzice, którzy są już w podeszłym wieku. Wiążą się z tym liczne ograniczenia - nie tylko dla nich, lecz także dla mnie. Coraz częściej niezbędne jest też, aby ktoś ich zastąpił.

Dlatego ogromną pomocą jest, jeśli ktoś może przyjechać, choćby na weekend. W ciągu dania taka osoba miałaby też czas dla siebie. Mogłaby, więc wykonywać swoje zająca np. pisać pracę magisterską (mam laptop do dyspozycji gości).

Podobnie cenię, gdy ktoś poświęci mi czas, bym mógł gdzieś pojechać, np. na wypoczynek.
Jestem przekonany, że również dla osoby towarzyszącej może to być dobry i cenny czas.

Właśnie spotkania i różnego rodzaju wyjazdy np. rekreacyjne są dla mnie najlepszą, a zarazem jedyną rehabilitacją. Choćby już samo wyjście na spacer to ruch, słońce, świeże powietrze, bliskość natury, a to wszystko pobudza mnie do życia.

Mam wiele takich możliwości wyjazdów. Najtrudniej jednak jest mi zaleźć kogoś, kto chciałby wówczas mi pomóc.

Nie tracę jednak nadziei, że ktoś, czasem zechce wesprzeć mnie swoją obecnością, a może nawet zaprzyjaźni się ze mną...?

Nie ma dla mnie znaczenia, wiek, odległość, doświadczenie - wystarczą chęci i otwartość.

Wszystko uczę i tłumaczę "krok po kroku", gdyż nie mam problemu z komunikowaniem się. Łatwo nawiązuję kontakty i nie ma dla mnie krępujących tematów.

Jestem otwarty na różne pytania, sugestie i propozycje. Naturalnie liczbę się też z wydatkami, choćby zwrot kosztów dojazdu

Ufam, że zdanie, które przeczytałem: "Obecność przyjaciela może bardzo dopomóc w tym, abyśmy wznieśli się ponad samych siebie, by zostały rozbudzone nasze serca", urzeczywistni się również w moim życiu.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś napisze do mnie na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Jacek

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.